ГПД

Диспут "Чи потрібно вміти співпрацювати?"

Переглянути мульфільми:

Бесіда: "Спілкування з дітьми своєї та іншої статі"

Переглянути мультфільми:

11.12.2023

Бесіда з елементами розповіді: "Чи може існувати спільнота без правил і законів?"

Переглянути мультфільми:

У кожній країні є правила, яких мають дотримуватися всі громадяни.  Ці правила називають законами.

- Де вони записані?

Усі закони записані в Конституції України.

- Конституція - це Основний Закон держави.

- Чи знаєш ти, які закони діють в українському суспільстві?

Гра – руханка  “Конституція дружби”.

Якщо ви дотрумуєтесь цього закону – плескайте в долоні, якщо ні присядьте . Орієнтовний список законів:

-завжди прислухаюся до думки іншого;

- не обманюю ;

- люблю  кривдити та обзивати ;

- завжди підтримую товариша;

-  залишаю друга з бідою наодинці;

- завжди чиню по справедливості;

- не поступаюся товаришеві;

- допомагаю іншому;

- не дотрумуюся свого слова;

- не визнаю свої помилки;

- ціную думки і почуття  друзів.

Диспут: "Які небезпеки можуть бути у спільноті?"

Прочитайте притчу про двох жабок, які потрапили до глека зі сметаною.

У глека будо дуже вузьке горлечко, тому вибратися з нього не так вже й просто.

Одна жабка, оцінивши ситуацію й вирішивши, що всі спроби безнадійні, склала лапки і пішла на дно. Друга жабка, навіть уже ні на що не сподіваючись, усе ж робила спроби врятуватися і щосили гамселила лапками. І через певний час вона відчула, що стоїть на чомусь твердому: зі сметани збилося масло. Відштовхнувшись від грудки масла, жаба виплигнула на волю.

Висновок. З будь-якої, здавалося б, безвихідної ситуації, потрібно завжди шукати вихід, не втрачати надії, намагатись заспо­коїтись та тверезо оцінити ситуацію.

Бесіда з елементами тренінгу: "Як поводитись у ситуації загрози?"

Бесіда "Як стають героями?"

— Хто є героями в цьому відео?

— Чому саме вони є героями?

— Чи легко було допомогти в цих ситуаціях?

— Чи могли б ви допомогти тому, хто потребує вашої допомоги?

Подорож в історію свята Святого Миколая

Святий Миколай: красива легенда чи реальна історична особа?

Святий Миколай (грец. Νικόλαος – Ніколаус) існував насправді. Він народився у 280 році н. е. у родині багатих греків-християн, які мешкали у місті Патарі (територія сучасної Туреччини). Хлопець зростав у добрі та любові, але його надзвичайно засмучувала навколишня бідність і убогість мешканців міста, тому він із дитинства і протягом життя потайки допомагав бідним родинам та дітям-сиротам.

Коли його батьки померли, Миколай отримав величезний спадок, але не став жити в розкошах. Він розпродав усі статки та роздав гроші бідним. Покинувши світське життя, Миколай вирушив прочанином у Палестину, а коли повернувся, став священиком, а згодом – і єпископом у місті Міри. Під час гонінь християнської віри його кинули до в'язниці, потім звільнили. А на схилі років отець Миколай став ченцем.

Ще за життя люди вважали отця Миколая святим. Бо він не раз за допомогою щирої молитви творив справжнє диво: вгамував бурю на морі, завдяки чому було врятовано чимало рибалок, а також корабель із прочанами; він зцілював калік і недужих, неодноразово рятував приречених до страти. Але найбільшою його заслугою було те, що він безмірно любив усіх людей і цінував кожного.

Помер Миколай 19 грудня 345 року (за юліанським календарем). За доброчинность, вірность та щирість у служінні Богу ділами та вчинками на землі, отця Миколая було канонізовано. А на честь того, що він за життя потайки допомагав іншим, збереглася традиція робити в цей день подарунки.

Чому День святого Миколая – поширене свято?

Вважається, що завдяки германцям свято на честь святого Миколая розповсюдилося усією Європою вже з кінця X століття. Легенди про добрі справи та чуйне серце свого земляка розповіла візантійська принцеса Феофано, яка стала дружиною майбутнього германського імператора Оттона ІІ.

Існує версія, що українці почали відзначати День святого Миколая у 1088–1089 роках завдяки київському князю Всеволоду Ярославовичу після встановлення політичних зв'язків із Римом.

У східних слов'ян виникла традиція святкування Дня святого Миколая двічі на рік (окрім 19 грудня, святкування відбувається також 22 травня). Історично 22 травня – дата перенесення мощей святого з Міри до італійського міста Барна, а завдяки тому, що ця дата припала на важливий день у сільськогосподарському календарі, вважається, що  святий Миколай став своєрідним християнським спадкоємцем язичницького бога Велеса – покровителя землеробства та домашніх тварин. Тому цей святий шанується не тільки християнами, але і слов'янськими язичниками.