Під час #тижня_природничих_наук ми багато разів торкалися події, яка назавжди залишила слід у суспільному та науковому житті – Чорнобильської катастрофи.

26 квіт. 2024
В рамках уроків біології у різних класах ми намагалися розглянути зв'язок між нашими навчальними темами та подією на Чорнобильській АЕС. Учні 10 класу провели дослідницькі проєкти, де показали зв'язок між радіацією та появою онкології в організмі. Учні 7 класу дослідили явище мутації в живих організмах після катастрофи, зокрема,появу нових видів тварин-мутантів. А учні 9 класу ознайомилися з Чорнобильським радіаційним біосферним заповідником, про який більшість навіть не чула. І завершилася наша наукова робота міжпредметною конференцією на тему :"Чорнобиль...Чорний біль України" у день річниці події. Учні, науковці та експерти обговорювали Чорнобильську аварію з точок зору фізики, біології та хімії. Аварія на Чорнобильській АЕС була результатом низки фізичних та інженерних помилок, які призвели до теплового вибуху та викиду радіоактивних матеріалів у атмосферу. Це сталося через неконтрольоване збільшення потужності реактора, що спричинило перегрів та вибух. Завданням фізиків було проаналізувати ці процеси, щоб запобігти подібним катастрофам у майбутньому. Біологи ж зосередилися на впливі Чорнобильської аварії на живі організми, так як радіація має довгостроковий вплив на ДНК, що може призвести до генетичних мутацій та змін у популяціях тварин і рослин. Роль хіміків полягала у вивченні хімічних елементів та сполук, які були викинуті внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС. Радіонукліди, такі як цезій-137 та стронцій-90, мають тривалий період напіврозпаду та продовжують впливати на навколишнє середовище. Важливо розуміти їхній розподіл та міграцію у біосфері для оцінки ризиків для здоров'я людини. Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. Священна пам'ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться з історії людської та не згасне у віках.