Бібліотека

Шкільна бібліотека – це особливе педагогічне середовище,  місце, де зароджуються і горять найбільш яскраві думки і почуття. Вона є центром духовної культури патріотичного виховання, що є фундаментом духовного здоров’я нації, а бібліотекар у своїй професійній діяльності виступає як джерело інформації, організатор індивідуальної і колективної діяльності.

Саме в бібліотеці дитина знайомиться із самостійно прочитаною книгою, вчиться вибирати для себе одну найкращу з величезної кількості книжок, які її оточують.

Головною метою Тур’є-Реметівської книгозбірні є пошук, отримання й передача інформації, популяризація дитячої, юнацької та методичної літератури, а також надання всебічної допомоги й учням, і педагогам забезпечення їх інформаційних потреб.

Основним завданням бібліотекаря – навчити дітей любити книгу, учнів-читачів- користуватися фондами бібліотеки, її матеріально-технічною базою.

Наша шкільна бібліотека впродовж цього навчального року працювала в тісному контакті з учнями та педагогами, батьками та громадою села, щоб дати дітям можливість стати успішними в сучасному світі.

Протягом 2022-2023 навчального року фонд нашої бібліотеки збільшився на 175 примірників. З них: нові підручники для 5 –го класу - 114, художня література – 70; було замовлено електронні версії оригінал-макетів підручників для 1-го, 6-го та 10-го класів.

Урахувавши читацькі потреби, особлива увага приділялася популяризації української літератури, відродженню та збереженню традицій та звичаїв рідного села, розвитку креативних здібностей та навичок наймолодших читачів, залучення дітей ВПО до життя книгозбірні.

Із цією метою:

1. Оформлено тематичні виставки, тренінги, вікторини  фотозони:

2. «Мандруємо шкільною бібліотекою» (для учнів 1-х класів);

3. «Подорож на казкову галявину» (для учнів 1-4-х класів, садочка);

4. «Українська мова – скарбниця душі» (до Міжнародного дня рідної мови для учнів 5-Б класу);

5. «З якої це казки? »(для учнів 1-2-х  класів);

6. «Новорічні фантазії»;

7. «День єднання» (для учнів 5-А класу);

8. «На хвилинку зупинись, нові книги подивись» (для учнів 6-9-х класів);

9. «Кобзарю, знов до тебе я приходжу…» ( Шевченківські дні);

10. «Пізнаємо світ» (тиждень географії);

11. Проведено бібліотечні уроки:

12. «Книга – твій друг та порадник» (для 3-х класів);

13.  «Світлиця слова у безмежжі часу» (для учнів 2-го класу);

14. «Стань читачем» (для 1-х класів);

15. «Світ читання»  (для 1-4-х класів).

16. Проведено майстер класи;

- «Годівничка своїми руками» (виготовлення еко-годівничок учнями 2-х класів);

- «Свічка в дитячих долоньках» (для дітей з особливими потребами);

- «Писанка, як оберіг українського народу» (присвячена пам’яті відомої писанкарки Тур’янської долини – Марії Хававки );

- «Бібліотека – дім твоїх друзів».

4. Проведено квест-розвагу  «Підбери пару».

Атмосферу життя нашої бібліотеки осучаснила подарована художня література різної тематики:

• меценатами у кількості 60 примірників;

• -українським письменником Андрієм Кокотюхою (завдяки акції «Українське замість російського до бібліотек»); -

• цікаві комікси отримали у подарунок від  «Ірбіс Комікси» - першого видавця коміксів для дітей та молоді в Україні;

• -літературу для учнів 1-4-х класів за допомогою  акції «Подаруй бібліотеці книгу» (проведена у рамках «Всеукраїнської акції дарування книг»).

Піднесення шкільної бібліотеки на якісно новий рівень була участь у четвертій хвилі тренінгу за програмою «Активні Громадяни» з фокусом на виявлення арт-методів для стабілізації та підтримки громад; онлайн курсах: «Від ідей до змін: проєктний менеджмент для соціальних ініціатив», «Сучасний формат бібліотекаря», «Формування професійної компетенції сучасного бібліотекаря», «Шкільна бібліотека в контексті нових викликів часу» в межах «Серпневих студій»; магістральної (не) конференції міні – Ed Camp Dubrinichi «Нова українська школа – дітям: діяльність – цінність - безпечна».

Наша шкільна бібліотека на даний час оснащена усіма новітніми технологіями: ноутбуком, мультимедійним екраном та проектором, колонками, підключення до мережі Інтернет.

Тур’є – Реметівська шкільна бібліотека дійсно стала інформаційним, культурним, освітнім центром, де учні, вчителі, батьки, жителі громади, тимчасово переміщені особи мають можливість підвищити свій культурний рівень, поглибити й розширити кругозір, цікаво та з користю провести час, познайомитися з традиціями та звичаями нашого села і просто поспілкуватися з однолітками в невимушеній атмосфері. Ми горді з того, що наша шкільна книгозбірня є місцем не лише пізнання чогось нового, а й сучасним простором де можна поділитися досвідом, обмінятися творчими ідеями та знайти однодумців.

Шкільна бібліотека – саме та крапка на карті села, де зароджуються і горять найбільш яскраві думки і почуття.